Siedziba tymczasowa i adres do korespondencji  :    ul.Obrońców Pokoju 17    58-580 Szklarska Poręba        e-mail: puchostu@wp.pl

powrót na stronę  główną
1 maja 2014  -   "DOTYKANIE SZTUKI - IDĄC I STOJĄC"

Otwarcie imprezy
Słowo wstępne
Przewodnik
Pierwszy pstój
Przy leśniczówce
Biała Dolina
Wysoki Kamień
Przy sztolniach
Złoty Widok
Złoty Widok
Finisz
Finiszu ciąg dalszy
I już na mecie
VI Rajd zakończony
fot. M.A.Leszczawscy

       Tegoroczna, kolejna impreza plenerowa  „Dotykanie sztuki – idąc i stojąc”  wpisuje się w obchody 110 rocznicy urodzin Jana Sztaudyngera. W jej ramach głównym elementem jak co roku był Rajd Sztaudyngerowski, już VI wspólna  „Wędrówka  z fraszką”.  

Na okolicznościowych, rajdowych koszulkach promujemy zawsze fraszki Jana Sztaudyngera, tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem - tekstem jednej z nich:

Moje życiowe plany ?
Kochać i być kochany!


1 maja 2014 r. o godz.9.00 po raz kolejny spotkaliśmy się  w okolicy  dawnego domu Jana Sztaudyngera przy  ul.1 Maja 55.  Pogoda na początek zapowiadała się nieźle chociaż prognozy nie dawały złudzeń. Niebieskie niebo już po godzinie zasnuły chmury, z których niestety polała się woda. Nie było co prawda mgły jak w roku ubiegłym, ale padający deszcz niestety nie zachęcał do kontemplowania  widoków. 

Na początku Prezes Stowarzyszenia Pan Maciej Dymarski  zasygnalizował, że  w ramach  tegorocznych obchodów 110 rocznicy urodzin Jana Sztaudyngera  odbywają sie imprezy w wielu miejscach w kraju i zachęcił do uczestnictwa w tych organizowanych w Szklarskiej Porębie.

   Dla osób przechodzących ulicą 1 Maja przygotowaliśmy jak co roku "Dotykanie sztuki - stojąc". Przestrzeń wystawowa była niestety ograniczona ze względu na pogodę. W czasie trwania wystawy pojawiające się silne opady zmusiły nas do przeniesienia wszystkiego pod namioty. Wystawa dotyczyła Jana Sztaudyngera, jego pobytu w Szklarskiej Porębie. Były prezentowane  również  prace  tegorocznych stypendystów.

Jak zawsze przezentowaliśmy fraszki Jana Sztaudyngera, które cieszą się wśród zwiedzających dużym zainteresowaniem.  W naszych namiotach można było rónież otrzymać materiały edukacyjne przygotowane przez Karkonoski Park Narodowy.  

     Oczywiście najważniejszym elementem naszej imprezy było "Dotykanie sztuki - idąc" czyli VI Rajd Sztaudyngerowski.   Jak co roku uczestnicy Rajdu wychodząc  na trasę otrzymali  koszulkę z fraszką, wodę mineralną  z okolicznościową naklejką oraz przewodnik do Dużej  Sztaudyngerowskiej  Trasy  Turystycznej autorstwa  Pana Artura Leszczawskiego. Grupę w tym roku pierwszy raz poprowadził Pan Leszek Skrętkowicz. Dziękujemy za ciekawe opowieści na trasie. Ze względu na opady deszczu część osób zrezygnowała w trakcie wędrówki. Najbardziej wytrwali uczestnicy rajdu, którzy po dziewięciu godzinach finiszowali otrzymali od organizatorów ciekawe wydawnictwo dotyczące Karkonoszy przygotowane przez Karkonoski Park Narodowy. Mimo niesprzyjającej aury wszyscy zachowali pogodę ducha. Dla wielu z uczestników było to kolejne przejście  Dużej Sztaudyngerowskiej Trasy Turystycznej  i pomału wyrasta nam grupa stałych uczestników. 


                                                         Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i do zobaczenia za rok !

Dziękujemy Karkonoskiemu Parkowi Narodowemu za współpracę i wparcie przy organizacji imprezy a szczególnie Pani Sabinie Tabace i Panu Leszkowi Skrętkowiczowi.

           

e-mail: puchostu@wp.pl     adres do korespondencji :    ul.Obrońców Pokoju 17    58-580 Szklarska Poręba                               admin:  mdymarski@wp.pl