Siedziba tymczasowa i adres do korespondencji  :    ul.Obrońców Pokoju 17    58-580 Szklarska Poręba        e-mail: puchostu@wp.pl

powrót na stronę  główną
1 maja 2017  -   "DOTYKANIE SZTUKI - IDĄC I STOJĄC"

Otwarcie imprezy
Słowo wstępne

fot. M.A.Leszczawscy


     To już dziewiąty raz wyruszyliśmy na Dużą Sztaudyngerowską Trasę Turystyczną Jak zawsze start nastąpił koło dawnego domu Jana Sztaudyngera przy ul. 1Maja 55. Trasa ta jest sporym wyzwaniem dla piechura, ale na pewno nagrodą są  "krajobrazy jak ziarnka różańca". 
    Tegoroczna aura była dla nas łaskawa co spowodowalo, że na starcie Rajdu pojawiła się rekordowa liczba uczestników. Dla niektórych data 1 maja nierozerwalnie jest związana z naszym rajdem.   Z grupy 43 osób, które wyruszyły na DSTT na mecie rajdu do pamiątkowego zdjęcia zameldowało się 19 osób, a ponieważ dwie osoby przyszły chwilę wcześniej więc mogę spokojnie ogłosić, że trasę pokonało 21 osób. Dzięki współczesnej technice mieliśmy możliwość pierwszy raz uzyskać dane szczegółowe dotyczące trasy, odległości, średnie prędkości poruszania się grupy uczestników i wysokości. Na mecie czekaliśmy przez cały dzień z wystawami realizując  drugą część imprezy czyli  "Dotykanie sztuki stojąc". Kłopot sprawiały tylko porywy wiatru, które niestety spowodowały pewne uszkodzenia w naszych zbiorach, nie mówiąc o tym , że próbowały nam zabrać rozstawione namioty. Było wielu przechodzących turystów, którzy skorzystali z możliwości  obejrzenia przygotowanych wystaw i poczęstowania się fraszką oraz uzupełnienia swoich zbiorów o wydawnictwa Karkonoskiego Parku Narodowego, w które zostaliśmy przez powyższy , jak co roku, zaopatrzeni, dziękujemy.  

   
    Pogoda pozwoliła nam wrócić do
"Fraszkowiska na rumowisku", fraszki podawane w różnej formie zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. 
Na wystawach prezentowaliśmy również stare zdjęcia Szklarskiej Poręby, prace plastyczne uzdolnionej młodzieży ( w tym roku były to prace Sofii Lizak, Karoliny Sikory) oraz kilka obrazów Pani Ireny Gołąb, naszej lokalnej malarki.


    


                                              


                                                                               Do zobaczenia za rok - Maciej Dymarski

       


e-mail: puchostu@wp.pl     adres do korespondencji :    ul.Obrońców Pokoju 17    58-580 Szklarska Poręba                               admin:  mdymarski@wp.pl