powrót   >> strona główna
powrót  >>   wydarzenia

Dzień Patrona - 1 czerwca 2012     zobacz galerię zdjęć >>

1 czerwca 2012 r. w  Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im.J.I.Sztaudyngera  jak co roku świętowaliśmy. Konferansjerkę prowadzili : Klaudia Trojanowicz i Mikołaj Bacior.  Na początku spotkania Dyrektor szkoły Pani Beata Szehidewicz przywitała gości m.in. Panią Agnieszkę Cyl – olimpijkę i naszą absolwentkę, Pana Grzegorza Sokoińskiego -Burmistrza Szklarskiej Poręby, Pana Zbigniewa Kubielę – Przewodniczącego Rady Miejskiej, Panią Lidię Zaborską – Dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia Starostwa Powiatowego,

Złożyło się na to wiele okoliczności – Dzień Patrona, w trakcie  którego, jak co roku, odbyły się Festiwal Talentów i Gala Sportu, prezentacja warsztatów projektu „Rozwiń skrzydła” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego finalizująca jego II edycję a nie zapominajmy również, że 1 czerwca to Dzień Dziecka.

Kolejnym elementem dnia był Festiwal Talentów.  Ma on na celu pokazanie pasji oraz zainteresowań uczniów, które często nie są znane wśród rówieśników i nauczycieli. Wspomniany wcześniej Jakub Mieszała  zadziwił wszystkich swoimi zdolnościami aktorskimi interpretując fragment „Forresta Gumpa”.  Mikołaj i Marcel Bacior to  z kolei  spece od gier sieciowych.  Może niewiele na ten temat mówią,  ale za to mają duże osiągnięcia – m.in. wicemistrzostwo w polskim turnieju drużynowym ligi Cybersport, pierwsze miejsce w polskich eliminacjach do turnieju ogólnoświatowego  ESL.  Okazało się, że Katarzyna Wołoszyn oprócz tego, że świetnie jeździ na nartach to jeszcze od 6 lat uprawia drugą dyscyplinę sportową, jaką jest jazda konna. Startuje w kategorii „ujeżdżenie” i prezentowała się bardzo dystyngowanie w swoim stroju jeździeckim.

Z okazji Dnia Patrona odbywa się również cyklicznie dla pierwszych klas gimnazjum  konkurs  ”Życie i twórczość Jana Sztaudyngera”. W tym roku I miejsce zajęła Natalia Sikora, II miejsce Martyna Mazurek a III miejsce Ignacy Fitzet. Nagrody zostały ufundowane przez Stowarzyszenie „PUCH OSTU” a wręczył je prezes stowarzyszenia Pan Maciej Dymarski.

Gala Sportu to prezentacja najlepszych sportowców i ich osiągnięć. Już kolejny rok jest prowadzony ranking wśród uczniów gimnazjum i liceum, który obejmuje nie tylko klasy sportowe ale wszystkich uczniów zespołu szkół. Często Galę Sportu odwiedzają goście, absolwenci naszej szkoły, zawodnicy reprezentujący barwy naszego kraju. Tegorocznym gościem była Agnieszka Cyl obecnie najlepsza polska biathlonistka sklasyfikowana w tym sezonie na 22 miejscu w Pucharze Świata. Podzieliła się z obecnymi na Sali wspomnieniami z czasów gdy była naszą uczennicą oraz  zdradziła swój przepis na sukces : „kochać to co się robi i dużo trenować”.

W tegorocznym rankingu pierwsze miejsca zajęli : wśród dziewcząt w gimnazjum –Martyna Piech , wśród chłopców w gimnazjum – Piotr Naumowicz, wśród dziewcząt w liceum – Ewa Buchla, wśród chłopców w liceum – Paweł Lech. [ pełny ranking na stronie szkolnej  http://www.zso-szklarska.pl/sport-n/galasportu/gala2011/ranking2011.html ] Nagrody ufundowane przez licznych sponsorów wręczała Dyrektor ds. sportu Pani Joanna Badacz , której pomagali nasi goście.

Mamy nadzieję, że był to interesujący i pełen wrażeń dzień dla wszystkich, którzy 1 czerwca zawitali w progi naszej szkoły

M.D.