M E N U  GŁÓWNE

Z-ca Dyrektora d/s Sportu - mgr Joanna Badacz

Statut   Szkoły        zobacz >>>

Jan Sztaudynger -PATRON Szkoły   więcej>>>

projekty realizowane w szkole:
projekt  "Rozwiń skrzydła" w latach  2009/2010 - 2010/2011
projekt  "Pokaż co potrafisz"    - jesień 2012
 projekt  "Warto iść dalej"    - 2016/2017

W naszym Zespole Szkół  funkcjonują oprócz zwykłych oddziałów również oddziały mistrzostwa sportowego na każdym poziomie nauczania.

Dyscyplinami sportu, które królują w klasach sportowych są biegi narciarskie, biathlon narciarstwo alpejskie, badminton i lekkoatletyka. Dobre warunki śniegowe w pobliskich Jakuszycach pozwalają na intensywne treningi biegaczom i biathlonistom.  Narciarze alpejscy mają do dyspozycji wiele tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Lekkoatleci mają do dyspozycji stadion miejski. Wśród swoich absolwentów mamy czworo olimpijczyków:
  •  w biathlonie (Turyn2006 - Magdalena Wielechowska [Nykiel] i Krzysztof Pływaczyk, Vancouver2010 - Agnieszka Cyl [Grzybek])
  •  a w strzelectwie sportowym wicemistrzyni olimpijska z Londynu - Sylwia Bogacka (Pekin 2008, Londyn 2012, Rio de Janeiro 2016).

Dla sportowców posiadamy 2 inter
naty koedukacyjne   więcej>>
W szkole funkcjonuje stołówka szkolna.

Krótka historia  naszej  Szkoły

We wrześniu 1992 roku w wyniku porozumienia władz miejskich i wojewódzkich zostało przez kuratora jeleniogórskiego powołane Liceum Ogólnokształcące w Szklarskiej Porębie. Pierwsza klasa w dniu rozpoczęcia nauki - 1 września 1992 r. liczyła 33 osoby, a zajęcia odbywały się na bazie budynku Szkoły Podstawowej nr 5. Dyrektorem Szkoły został pan Zbigniew Misiuk - uczył matematyki i fizyki.
Większość przedmiotów uczyli nauczyciele pracujący jednocześnie w szkole podstawowej. Pierwsza klasa była dość liczna, ale w trakcie roku ubyło 7 osób.

W 1994 roku Szkoła została przeniesiona do wyremontowanego budynku przy ulicy 11  Listopada 2.  Przy remoncie aktywny udział brali uczniowie.

W 1996 roku w maju do egzaminu dojrzałości przystąpili pierwsi abiturienci naszej Szkoły.

W 1997 roku na bazie Liceum powstała Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Biathlonie. Mieliśmy do tej pory kilku sportowców, teraz będziemy ich mieli zdecydowanie więcej.

We wrześniu 1999 roku w związku z reformą powstał Zespół Szkół Ogólnokształcących, w skład którego oprócz Liceum i Szkoły Mistrzostwa Sportowego weszło Gimnazjum. Pierszy rok Zespół funkcjonował w dwóch budynkach - Gimanzjum przy ul. Obrońców Pokoju 17 a Liceum przy ul.11 Listopada 2.   Nazwa - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Biathlonie im.J.I.Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie.

Od września 2000 roku Zespół Szkół Ogólnokształcących i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Biathlonie zaczyna funkcjonować w całości w budynku przy ul. Obrońców Pokoju 17. Liceum wraca do budynku, w którym zaczynało swoje istnienie. Pod koniec roku szkolnego 1999/2000 zaczyna się przeprowadzka. Najtrudniej przenieść dość liczną bibliotekę szkolną ( około 16 tys. woluminów )oraz wszelkie pomoce naukowe. Biblioteka instaluje się w pomieszczeniu prowizorycznym a pomieszczenia docelowe są remontowane.

Rok 2002 od początku pod znakiem nadania imienia szkole. Po dwóch latach intensywnych działań sprawa patrona znalazła finał - od pierwszego września mamy wreszcie patrona - JANA SZTAUDYNGERA. 14 października odbyła się z udziałem znamienitych gości uroczystość nadania naszej szkole - Zespołowi Szkół Ogólnokształcących i Szkole Mistrzostwa Sportowego w Biathlonie w Szklarskiej Porębie - imienia Jana Izydora Sztaudyngera.

Rok szkolny 2003/2004 został ogłoszony w szkole "Rokiem Sztaudyngerowskim". W kwietniu odbyła się wielka uroczystość setnej rocznicy urodzin naszego patrona - JANA SZTAUDYNGERA.

Rok szkolny 2005/2006 - od września w Zespole Szkół funkcjonuje Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego. Klasa I i II to klasy ogólnosportowe natomiast klasa III specjalizuje się w biathlonie.

Rok szkolny 2007/2008 - od września zespół szkół zmienia nazwę na Zespół Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im. Jana Izydora Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie. Oferta sportowa poszerzyła się o narciarstwo biegowe

Rok szkolny 2009/2010  i 2010/2011 - realizowany jest w szkole projekt zajęć pozalekcyjnych "Rozwin skrzydła"  współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Głowne hasło : "Człowiek - najlepsza inwestycja".

Rok szkolny 2012/2013 - od września oferta sportowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im. Jana Izydora Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie poszerzyła się o badminton. W tym roku obchodzimy 20 lecie powstania Liceum Ogólnokształcącego.

Rok szkolny 2015/2016 - od tego roku oferta sportowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im. Jana Izydora Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie poszerzyła się o  dyscypliny lekkoatletyczne - biegi średnie.

kontakt: fax/tel. 75 717 22 06 , tel. 75 717 30 55   e-mail: lo_szklarska@wp.pl    ul.Obrońców Pokoju 17    58-580 Szklarska Poręba